Надання першої психологічної допомоги
Щоб надати першу психологічну допомогу необхідно виконати шість «П».
1. Підійдіть: знайдіть в собі силу звернутися до постраждалого (щоб проявити людяність не потрібно бути спеціалістом), представтеся.
2. Підтримайте: знайдіть безпечне місце, відведіть людину від місця трагедії. Потім посадіть його, обіпріть об стіну, підтримайте своїм тілом, покладіть в зручне положення.
3. Пам’ятайте про реальність: називайте постраждалого по імені (по батькові), запитайте його, чи знає він, що трапилося, де він знаходиться. Розкажіть йому потрібну інформацію, допоможіть зорієнтуватися в ситуації. Важливо – зосередьтеся на диханні постраждалого, повторюйте йому: «Спокійний вдих і видих», це заспокоює.
4. Посприяйте: прояву емо
...
Читати далі »
|
Засідання психолого-педагогічного імідж-клубу для батьків
Тема: Підтримка і розвиток дитячої обдарованості
Мета:
- підвищити в учасників засідання ефективність взаємодії з дітьми;
- поглибити пізнання батьками самих себе, своїх психологічних особливостей;
- розвивати навички адекватної поведінки в певних ситуаціях взаємодії з дітьми;
- поглибити пізнання своєї дитини, її вчинків, здібностей і таланту;
- допомогти знаходити оптимальні шляхи спілкування з дитиною з питань розвитку дитячих обдарувань.
Вправа «Знайомство» Назвіть своє ім’я та повідомте (за бажанням) деяку інформацію про себе.
Вправа «Правила групи»
...
Читати далі »
|
Аналітичний звіт про роботу практичного психолога
НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» м.Горохів
Бочковського Валентина Дмитровича за 2014-2015 н.р.
Практичний психолог закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» м.Горохів Бочковський Валентин Дмитрович здійснював свою роботу за такими напрямками:
психодіагностична робота (групова та індивідуальна форма);
консультаційна робота;
корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (групова та індивідуальна форма);
психологічна просвіта,;
психопрофілактика;
навчальна діяльність;
організаційно-методична робота.
...
Читати далі »
|
Опис досвіду роботи практичного психолога-методиста
Бочковського В.Д.
за темою «Система роботи практичного психолога - методиста з питань підвищення психологічної компетентності педагогів»
Одним із стратегічних завдань реформування освітньої галузі, визначених Національною доктриною розвитку освіти України, є запровадження мобільної системи підвищення професіона
...
Читати далі »
|
Психічне здоров’я педагога
На канікулах у школі відбулося заняття тренінгу «Психологічний комфорт» з теми «Психічне здоров’я педагога». Вчителі мали можливість осмислити поняття “психічне здоров’я”, “стрес”, його причини та наслідки, підвищити грамотність з питання збереження власного психічного здоров’я, оволодіти основними прийомами і техніками захисту від стресу та для подолання стресових станів.
...
Читати далі »
|
Шлях до успіху
Запорукою успішної реалізації особистості в суспільстві є сформовані навички самопрезентації; одним з найважливіших чинників у цьому є розвинене на високому рівні усне мовлення людини, а саме: уміння послідовно, аргументовано, логічно, грамотно викладати думки, брати участь у дискусії, упевнено відстоювати свою точку зору, доцільно ставити питання й робити зауваження. Можна написати геніальну наукову роботу, бути автором унікальних досліджень, але при цьому не зуміти чітко, логічно й доступно оприлюднити свої здобутки.
Тож не випадково підготовка до публічного виступу є одним з найважливіших напрямків у системі роботи з обдарованими дітьми, зокрема з тими, хто готується до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
Протягом січня практичні психологи нашої школи Луговс
...
Читати далі »
|
Список помилок при виборі професії
1. Відношення до вибору професії як до чогось незмінного, фатального, раз і назавжди визначеного.
Попередні покоління жили під гаслом "Освіта - на все життя". Вважалося великою заслугою пропрацювати все життя на одному комбінаті чи заводі. Зараз же все змінилося. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці і обговоріть 1ї зі старшими. Ви побачите, що успіх в житті чекає тих, хто живе під гаслом "Освіта через усе життя", постійно підвищуючи кваліфікацію, освоюючи суміжні спеціальності, вивчаючи нове в своїй професії. Навіть якщо ви і вибрали спочатку не "ту" спеціальність, це у жодному випадку не є приводом до зневіри. Наприклад, якщо ви закінчили музичне училище, а потім вирішили стати психотерапевтом, ваша перша спеціальність надасть вам можли
...
Читати далі »
|
Обираючи професію, пам’ятайте, що:
- Здійснити цей відповідальний крок треба, враховуючи свої нахили та здібності, особисті та громадські інтереси;
- Світ професій значно ширший (понад 40000), ніж коло навчальних предметів, що вивчалися в школі(12-15), тому ототожнення улюбленого навчального предмету з професією не завжди є надійним орієнтиром у виборі професії;
- Професію не слід вибирати «за компанію», такий вибір лише випадково буває вдалим;
- Розподіл професій на погані і хороші,цікаві і нецікаві, легкі і важкі - помилковий. Значення професії в житті людини залежить від того, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям;
- Інколи за зовнішньою привабливі
...
Читати далі »
|
Ярмарка професій
Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Вибір професії до душі – складне і відповідальне завдання. Від того, наскільки вірно Ви оберете свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві Ви будете займати. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію... Правильна відповідь на питання “Ким бути?” допоможе Вам знайти свій професійний шлях, мати задоволення від праці та приносити користь людям і країні, в якій Ви живете. На даний час існує багато різноманітних професій. Як зорієнтуватися в цьому безмежному морі, вибрати серед них ту, яка допомогла б успішно розпочати самостійну трудову діяльність, а значить і життєвий шлях?
...
Читати далі »
|
Синя стрічка місяця
У рамках акції «16 днів проти насильства» у школі проведено тренінг «Молодь проти насильства» соціальним педагогом Луговською О.Я. та спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації Карпук Т.М. та Повзун О.Ю.. Працюючи у чотирьох групах учні змогли ще раз ознайомитися з різними видами насильства: психічним, фізичним, сексуальним, економічним; усвідомити факти насильства щодо себе та інших. В знак боротьби з насильством учні прикріпили собі сині стрічки.
Практичний психолог Бочковський В.Д. та соціальний педагог Луговська О.Я. під час Всеукраїнського тижня права провели ряд годин психолога : «Права дитини в малюнках», «Мої права та обов’язки», «Всі ми різні, всі ми рівні». Серед старшокласників проведено анкетування «Молодь та протиправна поведінка»
...
Читати далі »
| |