Неділя, 12.05.2024, 01:03

«  Грудень 2021  »

Головна » 2021 » Грудень » 14 » Урок справедливості у 3-А класі
Урок справедливості у 3-А класі

14 грудня 2021 року в рамках відзначення Всесвітнього тижня права для учнів 3-А класу Горохівського ліцею№2 Горохівської МР  проведено незвичайний, але дуже цікавий та інформативний «Урок справедливості».  Справжнім учителем на ньому виступив представник однієї з важливих професій – суддя Горохівського районного суду Волинської області Василь Сметана. Під час спілкування  учні з’ясовували суть понять «справедливість», «конфлікт», «суд», «судовий розгляд», «спір». Школярі дізналися про місію суду в суспільстві, особливості суддівської професії, які справи розглядаються в суді, яким чином суд вирішує суперечки між дорослими людьми.

Також третьокласникам було продемонстровано мультфільм «Їжак проти Рака», розроблений за ініціативи Асоціації розвитку суддівського самоврядування України,  підтримки Ради суддів України, Агентства США з міжнародного розвитку, Програми USAID «Справедливість для всіх» в межах програми «Нове правосуддя».

Під час обговорення переглянутого у  відео спору Василь Миколайович  об’єднав дітей у дві команди відповідно до того, кого вони підтримували - Рака чи Їжака. Команди наводили аргументи з приводу позицій головних героїв мультфільмів та намагалися справедливо вирішити спір між ними, а суддя Василь Сметана уміло керував дискусією.

Після цього дітям було показано останню сцену мультфільму, де мудрий суддя-черепаха справедливо вирішив спір. Василь Сметана розповів про те, як необхідно справедливо вирішувати суперечки, конфліктні ситуації, які дуже часто виникають у повсякденному житті, яку роль виконує суд при вирішенні таких спорів. Учні пройшли випробування на справедливість - побували в ролі суддів та вирішували суперечки між героями мультфільмів. Усі дійшли спільної думки, що потрібно бути дружніми, вчитись домовлятись, миритись, бути відповідальними за свій вибір та приймати справедливі рішення.

Кожен юний справедливець міг себе відчути у ролі судді, примірявши мантію, діти з цікавістю розглядали нагрудний знак судді. Вони отримали яскраві наліпки членів Клубу «Справедливці», книгу «Справедливці», диплом членів Клубу «Справедливці». Наприкінці  було зроблено колективне фото  на згадку про цікаву і корисну зустріч.

Завдяки таким зустрічам юне покоління буде більш довірливо ставитись до судової влади,  а проведення таких уроків сприяє підвищенню авторитету правосуддя в суспільстві та формуванню позитивного ставлення дітей до судової влади.

Категорія: Навчально-виховна робота | Переглядів: 163 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0