Четвер, 25.04.2024, 14:23

«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 27 » Торгівля з людьми: це може трапитися з кожним
Торгівля з людьми: це може трапитися з кожним

Проблема торгівлі людьми – одна з найнегативніших явищ сучасного суспільства.

Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгипту й Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок одній із найсумніших повістей про людську несправедливість. Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. У період змін і перебудов, які переживає сучасне українське суспільство, більше всього страждають менш захищені верстви населення – жінки, діти, люди похилого віку.

У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 мільйонів людей стають «живим товаром».

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.

Торгівля людьми означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу.

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

Саме цю думку донесла учням 9-х класів соціальний педагог Луговська О.Я.  під час  просвітницько-профілактичної зустрічі, проведеної в рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

З метою усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, з учнями обговорили причини, основні способи вербування, методи примусу, форми експлуатації, ознаки цього явища. Під час перегляду презентації, працюючи  в групах, учні дізналися,  які права та свободи громадян порушуються, що необхідно людині для успішного працевлаштування за кордоном, які труднощі можуть спіткати людину за межами своєї країни , а також ознайомилися з правовими документами щодо проблеми торгівлі людьми.

Категорія: Соціально-психологічна служба | Переглядів: 365 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0