Вівторок, 14.05.2024, 05:11

«  Травень 2019  »

Головна » 2019 » Травень » 3 » Тиждень психології «П’ять днів у світі Емоцій»
Тиждень психології «П’ять днів у світі Емоцій»

Тиждень психології  «5 днів у світі Емоцій»

Що ми побачимо, подивившись  один на одного.  Зовнішність, одяг, вираз обличчя. А чи побачимо ми думки, уяву, пам'ять. Ні. Але це і є найголовніше в кожному із нас. Це - Королівство внутрішнього світу.

Усі ми різні не тільки зовні. Хтось повільний і мрійливий, а хтось – рухливий і активний. Одним до вподоби зелений колір, іншим – червоний. У кожного свій внутрішній світ, своя казка, своя загадка. Психологія – це наука, яка вивчає отой внутрішній Всесвіт людини, її мислення, пам'ять, уяву, емоції і почуття, здатність до спілкування, темперамент, характер. здібності.

Внутрішній світ – це психіка людини. Іншими словами – душа. Наука про душу. Таке визначення психології вперше було дано більше 2 тисячі років тому. Тоді наявністю душі намагалися пояснити всі незрозумілі явища в житті людини.    Офіційно термін психологія був введений німецьким філософом Крістіаном Вольфом у другій половині 18 століття. «Псюхе» - душа, «логос» - наука.

Людей, які займались психологією, стали називати психологами.

Ви, мабуть ставили собі запитання: «Чи психолог може все про людину дізнатися?» Ну не все, але дуже багато. Завдяки психології можна дізнатися, як із безпорадного новонародженого немовляти людина перетворюється на свідому особистість. Пізнай себе і ти пізнаєш світ. Для обличчя є дзеркало. Для душі – немає. Нехай же тут буде дзеркалом самопізнання, роздуми про себе. Поки не знаєш себе, свою вдачу, свій розум, здібності, пристрасті, глибину духу, не зможеш над собою володарювати.

У кожного свій всесвіт, своя загадка. Психічні процеси - це перша стежина, яка веде до відгадки. Це відчуття і сприймання. Це наші очі, вуха, ніс, язик, шкіра. Сприймання – це розвідник розуму. А мозок – це скарбничка нашої пам’яті, мислення, уяви, уваги. Часто нам дуже потрібна і сила волі.

Без чого нецікавим здається нам життя? Без чого пісня кожна не радує буття? Без чого наше серце не може відчувати? Без чого кожен може лиш роботом стати?

Звичайно, це емоції. У нас виникають різні емоції : здивування, страх, радість, сум, злість, спокій. А почуття? Це бездонний світ. Любов, ненависть, співчуття, байдужість.

І настрій може змінюватися: бадьорий, хороший, піднесений, сумний пригнічений. Наш настрій схожий із погодою: похмурий, сонячний, а можливо як грозові хмари.

Психологія – надзвичайна наука.  Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

Відкрити себе для себе ж самого нам допомагали заходи, які були проведені у рамках тижня психології, який проходив з 22 по 26 квітня.

Предметний тиждень із психології було організовано з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів, створення позитивного емоційного настрою.

Тиждень психології став справжнім святом для душі. Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки.

План проведення тижня психології.

Інформаційні матеріали

Лекція-диспут з педагогами "Z-покоління".

Інформаційний вісник для учнів початкових класів   «Психологія – це…»

Психологічна вистава "Три моїх імені" соціально-психологічного театру "П.Р.О.С.Т,І.Р".

Флешмоб « З яким настроєм ти приходиш до школи?»

Ранок "Передбачень"

Арт-терапія з учнями 7-8 класів «Світ моїх почуттів»

Ланцюжок думок: «Я хочу вибачитись за те що…»,

«Я пробачаю тобі…»