П'ятниця, 17.05.2024, 08:34

«  Січень 2016  »

Головна » 2016 » Січень » 13 » Список помилок при виборі професії
Список помилок при виборі професії

1. Відношення до вибору професії як до чогось незмінного, фатального, раз і назавжди визначеного.

Попередні покоління жили під гаслом "Освіта - на все життя". Вважалося великою заслугою пропрацювати все життя на одному комбінаті чи заводі. Зараз же все змінилося. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці і обговоріть 1ї зі старшими. Ви побачите, що успіх в житті чекає тих, хто живе під гаслом "Освіта через усе життя", постійно підвищуючи кваліфікацію, освоюючи суміжні спеціальності, вивчаючи нове в своїй професії. Навіть якщо ви і вибрали спочатку не "ту" спеціальність, це у жодному випадку не є приводом до зневіри. Наприклад, якщо ви закінчили музичне училище, а потім вирішили стати психотерапевтом, ваша перша спеціальність надасть вам можливість найкращим чином використовувати музику в психотерапії. Блискуче знання літератури дозволить вам працювати у сфері мистецтва, писати критичні статті, сценарії.

2. Існує думка про престижність професії.

Існує багато забобонів, з яких ті чи інші професії вважаються престижними, а інші - ні. Але хто може визначити, наскільки корисніша для суспільства, наприклад, професія психолога чи лікаря, аніж професія еколога? Невже не важлива професія прибиральника?

3. Вибір професії під прямим чи безпосереднім впливом друзів.

Професію ми обираємо на свій "смак" і "розмір", як і одяг та взуття. На жаль, часто доводиться чути, що випускники йдуть вчитися "з подружкою" або "другом, щоб було веселіше". Трапляється, що, спостерігаючи хороші успіхи однокласника з того чи іншого предмету, вирішують, що і їм також займатися цим буде легко і просто. Зрозуміти таку позицію можна, адже за компанію не так жахливо вливатися в новий колектив, освоювати новий ритм життя, але погодитися з подібними аргументами ніяк не можна.

4. Перенос відношення до людини — представника тієї чи іншої професії — на саму професію.

Якщо вам дуже подобається якийсь відомий спортсмен, співак чи ведучий ток-шоу, не переплутайте його особистість з тією повсякденною працею (можливо, не дуже захоплюючою, а копіткою і малопомітною), якою йому доводиться займатися. Погодьтеся, що за виступом на чемпіонаті або в концерті, телепрограмі, завжди стоять багаторічні, буденні, виснажливі тренування, репетиції, чи робота цілої команди професіоналів: журналістів, операторів та інших працівників телебачення. Часто така робота пов'язана з відрядженнями, конфліктами, розчаруваннями, а то і невдачами. Та й далеко не всі спортсмени, музиканти, телеведучі досягають всенародної слави і статків.

5. Успіхи з того чи іншого шкільного предмету, здібності до нього - це одне, а професій, які можна пов'язати з ним - велика кількість.

Якщо вам легко дається який-небудь предмет, не ототожнюйте ці успіхи з якоюсь конкретною діяльністю, тобто, не думайте, що й робота даватиметься так само легко. Професій, які стоять за шкільними предметами значно більше, аніж самих предметів. Наприклад, біологією займатиметься і лікар, і учений-дослідник, і фармацевт, і ветеринар, і зоотехнік, і викладач школи чи ВНЗ. Тому дивіться завжди ширше.

6. Застарілі уявлення про характер праці в сфері матеріального виробництва.

У всі професії, зокрема в робітничі, втілюється складна і цікава техніка, підвищується культура праці. Технічний прогрес пішов так далеко уперед, що зараз навіть у сфері тваринництва вже не обійтися без комп'ютера і апаратів з програмним забезпеченням.

7. Невміння чи небажання розібратися в своїх особистих якостях (здібностях, нахилах) .

Розібратися у собі допоможуть профконсультанти, батьки, вчителі, товариші.

8. Незнання або недооцінка своїх фізичних особливостей, недоліків при виборі професії.

Існують професії, які можуть бути протипоказані, тому що можуть погіршити стан твого здоров'я.

9. Незнання основного алгоритму при виборі професії.

Коли ти вирішуєш задачу по математиці, то ти виконуєш певні дії в певному порядку. Було б розумно вчиняти так само і при виборі професії. Вивчайте, читайте, думайте, питайте, і ви впораєтесь!

Категорія: Соціально-психологічна служба | Переглядів: 531 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0