Понеділок, 20.05.2024, 12:50

«  Грудень 2015  »

Головна » 2015 » Грудень » 17 » Синя стрічка місяця
Синя стрічка місяця

У рамках акції «16 днів проти насильства» у школі  проведено тренінг «Молодь проти насильства» соціальним педагогом Луговською О.Я. та спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації Карпук Т.М. та Повзун О.Ю.. Працюючи у чотирьох  групах учні змогли ще раз ознайомитися з різними видами насильства: психічним, фізичним, сексуальним, економічним; усвідомити факти насильства щодо себе та інших. В знак боротьби з насильством учні прикріпили собі сині стрічки.

Практичний психолог Бочковський В.Д. та соціальний педагог Луговська О.Я. під час Всеукраїнського тижня права провели ряд годин психолога : «Права дитини в малюнках», «Мої права та обов’язки», «Всі ми різні, всі ми рівні». Серед старшокласників проведено анкетування «Молодь та протиправна поведінка», яке показало вкрай негативне ставлення учнів до явищ протиправної поведінки, вживання алкогольних, наркотичних, токсичних речовин, фактів фізичного та психічного насильства.

Історія акції «16 днів проти насильства»

У червні  1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства  та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії “16 Днів проти гендерного насильства”.

З того часу понад 1000 організацій та осіб з більш як 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях “16 Днів проти гендерного насильства”, що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок. У 2001 році ця щорічна кампанія відзначила своє десятиріччя.

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти гендерного насильства” у 2000 році за ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” та при підтримці Інституту Відкритого Суспільства, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень, об’єднавши 20 регіонів України та 75 державних та неурядових організацій.

В рамках акції проводяться тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, громадські слухання та інші заходи.

Ключові дати акції «16 днів проти насильства»

• 25 листопада Міжнародний день ООН з викорінення насильства щодо жінок – присвячений сестрам Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом.  Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у цілому світі;
  • 2 грудня Міжнародний день боротьби за відміну рабства. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами;
  • 5 грудняМіжнародний день волонтера. Волонтерство сьогодні – це потужний громадський рух, що має свої організації майже у всіх країнах світу, і давно вже переріс як національні кордони, так і сфери застосування волонтерської праці;
  • 6 грудня  - Річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;
  • 10 грудняДень Захисту Прав Людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Категорія: Соціально-психологічна служба | Переглядів: 684 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0