Субота, 27.04.2024, 23:23

«  Липень 2021  »

Головна » 2021 » Липень » 12 » Пам'ятка для батьків і учнів щодо забезпечення безпеки влітку
Пам'ятка для батьків і учнів щодо забезпечення безпеки влітку

До уваги учнів та батьків!

На території держави станом на 31 травня 2021 року сталося майже 80 лісових пожеж та понад 9 тис. займань на відкритих ділянках місцевості: трави, сміття, чагарників. З початку купального сезону на водоймах України загинула 521 людина, з них 53 дитини.

У зв’язку з суттєвою зміною погодних умов, а також з метою попередження виникнення неконтрольованих масштабних пожеж у природних екосистемах та сільськогосподарських угіддях та нещасних випадків на водоймах під час купального сезону наголошуємо на необхідності посилення уваги до безпеки дітей під час літніх канікул, їхньої поведінки на водоймах, у лісах та інших відпочинкових локаціях.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутись до кожного громадянина, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли діти залишаються напризволяще, там, де на кожному кроці на них чекає небезпека.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі.
Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

Також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований.

Нагадайте дітям, що:

• Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки на воді є:

• правильний вибір і обладнання місць купання;

• суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ БІЛЯ ВОДОЙМИЩ:

1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар.

2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися.

3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а

інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися,

та густі водорості, у яких легко заплутатися.

4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду.

5. Не влаштовуй у воді ігор, пов’язаних із захватами.

6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах.

7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих.

8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах.

9. Не подавай помилкові сигнали небезпеки,  не заходь глибше, ніж по пояс, якщо не вмієш плавати.

НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:

•   покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню;

• однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки,
  • завернутими у салфетку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше;
  • рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу;
  •  наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас “краєм ока” контролюйте підіймання грудної клітки. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проведіть штучну вентиляцію не методом “рот в рот”, а “рот в ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань – 16-20 за хвилину;
  •  для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть на передньо-нижню поверхню грудини, основу другої долоні в поперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину;
  •  у випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань до натискувань на грудину 1:5, якщо рятувальників двоє – 2:15;
  •  через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з’явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.

Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Категорія: Методична робота | Переглядів: 208 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0