Неділя, 28.04.2024, 22:56

«  Листопад 2020  »

Головна » 2020 » Листопад » 19 » Культурологічний семінар "Мовленнєвий етикет учителя"
Культурологічний семінар "Мовленнєвий етикет учителя"

Тиждень української писемності та мови

Культурологічний семінар "Мовленнєвий етикет учителя"

Зміни в правописі

З метою виховання любові  до рідної мови та розуміння її краси й необхідності для нашого життя, формування розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розвитку мовленнєвих здібностей  здобувачів освіти, збагачення їх словникового запасу,  з 9 по 16 листопада в  нашій школі- гімназії вже традиційно  проходив Тиждень української  мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають саме 9 листопада.

Тиждень розпочався з написання учнями старших класів та педагогами Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності « Виклики книжкової ери», метою якого  було підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед своєрідний   флешмоб. День був пронизаний духом патріотизму, любові та шани до рідного слова.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу.
   Учителі української мови і літератури  проявили творчу ініціативу, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь у них  як учнів, так і вчителів. А також розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня.

Програма  включала в себе такі навчально-виховні заходи:

проведення Тижня української писемності та мови

9-16  листопада  2020 року

Класи

Оголошення Тижня української писемності та мови «Плекаймо рідну мову»; ознайомлення з основними заходами, конкурсними завданнями.

Ковальчук М.М.

Янюк А.М.

Година єднання. Написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Ковальчук М.М.

Мовознавчий двобій «За Україну, за її мову!..»

8-В

Ютіна Л.В.

Стіна « Розмовляймо українською, а не на українській».

Протягом тижня

Янюк А.М.

Ліричний флешмоб. Конкурс декламаторів віршів про мову «Одна вона у нас така - уся співуча і дзвінка».

11.11-    13.11

Учителі

укр. мови

Засідання методобєднання вчителів кафедри суспільно- гуманітарних дисциплін «Український правопис. 14 нових правил, які варто запамятати»

Янюк А.М.

Година єдності «Українська мова – мова єднання».

Класні  керівники

Колаж «Я розмовляю, читаю, пишу, думаю, співаю...українською».

Класні           керівники

Мовознавчий турнір «Здрастуй, слово, українська мово!»

8-Г

Пилипюк Г.В.

Лінгвістична гра «Як ми говоримо»

7-мі класи

Янюк Л.Б.

Брейн-ринг «У казковому світі мови».

5-Б

Янюк А.М.

Культурологічний семінар «Мовленнєвий етикет учителя»

Пилипюк Г.В.

Підведення підсумків Тижня української писемності та мови.

Дирекція школи

До речі, цьогоріч конкурс  на кращого читця-декламатора віршів про мову «Одна вона у нас така - уся співуча і дзвінка» серед учнів початкових та середніх класів відбувся дистанційно. Школярі виразно декламували вірші, пробуджуючи у слухачів патріотичні мотиви: любов до рідної мови, землі, України, возвеличення української нації, державності...

Виховні  заходи, проведені в класних колективах, були спрямовані на піднесення престижу української мови серед молоді, виховання в підростаючого покоління поваги до мови свого народу, його культури та традицій. Хочеться вірити, що українська мова й надалі служитиме єднанню між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та український народ.

Відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе в рідному слові. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб.

Тиждень української мови, проведений у нашому навчальному закладі,, мав на меті спонукати здобувачів освіти  та педагогів до постійного осмисленого мовного самовдосконалення, збудити їх патріотичні почуття, адже ставлення до рідної мови є свідченням національної свідомості і рівня культури народу, його цивілізованості.

Категорія: Методична робота | Переглядів: 217 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0