П'ятниця, 29.03.2024, 09:14

«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 21 » Козацький квест
Козацький квест

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії. На славних прикладах патріотизму козаків Богдана Хмельницького, Івана Богуна, сучасників у підростаючого покоління виховується почуття національної самоповаги, любові до рідного краю. Упродовж багатьох століть 14 жовтня було святом українського козацтва, символом звитяги, мужності, честі та вільного духу. Цього дня ми святкуємо День захисника України – свято нащадків славетних козаків, які боронять нашу Україну. Це свято об’єднує покоління у добрій справі виховання молоді на кращих українських традиціях, формування її життєвої позиції, патріотичних переконань та гордості за свою державу. Традиційно, щороку у ці дні наша шкільна козацька республіка « Козачата» приймає до своїх лав поповнення. До нас приєдналися учні 2-А, 2-Б, 2-В класів, а відтепер це курені «Соколята», «Січовики», «Соколи», які мають свій клич, пісню,  корогву та отамана. Всі курені вишикувались і провели козацьку перекличку. У залі лунали  українські козацькі  пісні, вірші про славне козацтво, про рідну Україну.

Саме дійство пройшло у формі козацького квесту , організованого учнями 4-х класів (класні керівники Ковальчук М.М., Власюк Л.П., Антонюк Л.В.). Другокласникам влаштували випробування розуму, спритності, сили, витривалості. Козацькі курені 2-х класів за картою випробувань разом з класними керівниками Дашкевич Л.З., Гайдук Н.В., Ставиською Н.І.  долали «пороги Дніпра», зупиняючись на островах «Що ви знаєте про Січ?», «Вправні козаки», «Спритні козаки». Умовами зарахування випробування були правильні відповіді на запитання вікторини з історії і традицій, атрибутів і життя  козаків, влучні «постріли» у мішень, спритні змагання на «конях», «біг по купинах».

Учасники квесту здолали перешкоди і дізналися, що козаки - це вільні люди, борці за волю України і довели, що готові віддано берегти традиції українського козацтва, мають бажання рости сміливими, чесними, сумлінними, шанувати культуру і мову свого народу, бути гідними спадкоємцями слави великих гетьманів, зростати справжніми захисниками своєї Вітчизни. Вже справжнім козачатам вручили їх перший козацький документ, а саме: козацьку грамоту і посвідчення козачат.

Сьогодні козак - це не той, хто одягнений у шаровари і вишиванку. Козак, це перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу. То ж нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою наших козачат, а в майбутньому дорослих козаків - справжніх громадян України.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 387 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0