Вівторок, 26.09.2017, 22:44

.

«  Січень 2017  »

Головна » 2017 » Січень » 30 » Диспут «Соборність України: міфі та реальність»
Диспут «Соборність України: міфі та реальність»

26 січня 2017 р. під керівництвом педагога-організатора Юзви О.В. та вчителя історії Бойко Б.Є., відбувся виступ лекторської групи учнів 9-Г класу у складі: Круковської М., Мартинюк М., Касько О., Гребенюк Н., Козодой А..

Учнями була підготовлена інформація про причини, передумови та історичне значення Акту Злуки. Розповідаючи для учнів 9-10 класів особливість прийняття Акту Злуки лектори зробили акцент на тому, що цей документ – подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованим, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявом генетичного прагнення українства до територіального й духовного єднання, спадкоємності історичної державницької традиції. Цілісність етнічної території стала фундаментальною підвалиною відродження сучасної незалежної, соборної України.

Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі. Він став яскравим фіналом складного і тривалого шляху українців до консолідації етносу, перетворення його в єдину політичну націю, а також об’єднання території його споконвічного проживання в межах єдиної української держави.

Закінчуючи виступ лекторська група переконливо наголосила, що завдання сучасного покоління – зберегти і примножити державотворчий потенціал ідеї соборності, як запоруки нерозривності і єдності державного організму, поступального соціально-економічного і духовно-культурного розвитку України.

Категорія: Навчально-виховна робота | Переглядів: 39 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0