Середа, 19.12.2018, 00:03

«  Жовтень 2018  »

Головна » 2018 » Жовтень » 1 » Булінг – тишина, яку ми маємо почути
Булінг – тишина, яку ми маємо почути

Круглий стіл з елементами тренінгу: «Булінг – тишина, яку ми маємо почути»

Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти нас самих, ми могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає.

26 вересня, в рамках проведення тижня протидії булінгу та шкільного насилля, із учнями-лідерами було проведено засідання-тренінг у формі круглого столу, разом із практичним психологом школи – Пилипюк Тетяною Олександрівною.

Учасники – школярі старших класів, активно включилися в роботу, яка мала на меті сприяти усвідомленню та формуванню шляхів активної протидії проблеми шкільного насилля, або як прийнято називати – булінгу.

За круглим столом обговорювалися питання ролей у булінгу, а саме: роль жертви, агресора, пасивних учасників, спостерігачів. На обговорення виносилося також питання: «Хто може стати жертвою цькування?»; «Чому ця проблема взагалі існує?»; «Як уникнути булінгу?»

Тренінгова частина включала в себе відпрацювання основних технік, які мали на меті допомогти, по-перше, краще відчути себе та свій емоційний стан; навчитися боротися з негативними переживаннями. Під час застосування психотехнік, учні проаналізували певні «сценарії» власного життя, у які ми потрапляємо усвідомлено або мимовільно. Зрозуміли, які емоції відчуває кожний учасник булінгу та спробували виробити правила поведінки для кожного з них.

Тренінг допоміг зрозуміти кожному присутньому почуття жертви булінгу та поведінку агресора. А найголовніше – знайти шляхи допомоги постраждалій дитині та убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у цій жорстокій і несправедливій грі.

По закінченні програми тренінгового заняття, були визначені групи учнів, які у стислому, інформаційному повідомленні, на наступний день,  донесли всі необхідні знання своїм товаришам – учням молодших, 5-9 класів.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 68 | Додав: buh-bah | Рейтинг: 0.0/0